Gustaf vinnare utomlands

Här kommer info och material kring årets julkampanj för klubbkläder med start 25/11.

Kampanjperiod: 25 november – 11 december 2025

Priserna gäller så långt lagret räcker och kan inte kombineras med andra erbjudanden eller rabatter. Priset är inklusive föreningstryck.

Nu ligger både svarta och marinblå hoodtröjor upp i profilen på webben, nedan har du direktlänk och annars surfar man in på www.stadium.se/foreningar och söker upp Sollentuna TK.

https://www.stadium.se/foreningar/2630300

Julen är en lagsport!

Julen handlar om att ge – precis som föreningslivet.
Varför inte ge en julklapp som stärker laget långt bortom planen?
En snygg klubbhoodie är den perfekta gåvan till både spelare, ledare och supportrar.

Nu erbjuder vi er kampanjpris på utvalda hoodies från NIKE

Kampanjperiod: 25 november – 11 december 2025

Priserna gäller så långt lagret räcker och kan inte kombineras med andra erbjudanden eller rabatter. Priset är inklusive föreningstryck.

  • 23 sep 2013

Gustaf Ström spelade hem Tennis Europe-turneringen i Riga, Lettland, efter fem övertygande matcher.

Med stora inhemska framgångar begav sig Gustaf Ström till Riga för spel i en internationell turnering för 12-åringar. 32 spelare deltog i huvudklassen som dominerades av spelare från Baltikum och Ryssland.

 

Gustaf var i strålande form under hela veckan och fällde tre ryska björnar med stora siffror i sin väg fram till semifinal. Där väntade en litauer som raderades ut med 6-2, 6-0. En fjärde och sista ryss stod för motståndet i finalen, men inte heller Ivan Kazakov kunde stoppa STK:arens framfart. 6-2, 6-1 till Gustaf som därmed inte släppte fler än tre game i någon match.

 

Stort grattis till Gustaf som om två helger ska försöka vinna slutspelet i NJT-Masters i Lidköping.