Sollentunaspelens Lirare

Här kommer info och material kring årets julkampanj för klubbkläder med start 25/11.

Kampanjperiod: 25 november – 11 december 2025

Priserna gäller så långt lagret räcker och kan inte kombineras med andra erbjudanden eller rabatter. Priset är inklusive föreningstryck.

Nu ligger både svarta och marinblå hoodtröjor upp i profilen på webben, nedan har du direktlänk och annars surfar man in på www.stadium.se/foreningar och söker upp Sollentuna TK.

https://www.stadium.se/foreningar/2630300

Julen är en lagsport!

Julen handlar om att ge – precis som föreningslivet.
Varför inte ge en julklapp som stärker laget långt bortom planen?
En snygg klubbhoodie är den perfekta gåvan till både spelare, ledare och supportrar.

Nu erbjuder vi er kampanjpris på utvalda hoodies från NIKE

Kampanjperiod: 25 november – 11 december 2025

Priserna gäller så långt lagret räcker och kan inte kombineras med andra erbjudanden eller rabatter. Priset är inklusive föreningstryck.

  • 6 nov 2012

Utmärkelsen som Sollentunaspelen lirare går till Maria Petrovic Mälarhöjdens IK och Daniel Hammarstedt Näsbyparks TK.

” Maria har visat ett stort tennishjärta i sina matcher. Energi och positiv attityd genom hela tävlingen gör henne till Sollentunaspelens Lirare bland tjejerna.”

 

" Daniel blev Sollentunaspelen stora överrasknng, som oseedad i PS16 gick han till semifinal och tog ett antal fina skalper på vägen. Han har visat prov på en väldigt trevlig inställning mot både motståndare och funktionärer. I kombination med med en riktig vinnarskalle är Daniel vårt självklara val bland killarna.”

 

Ett stort grattis till båda två. Priset, ett presentkort på Stadium värt 1000 kr, är på väg.