Seriespelet börjar till helgen
Här kommer info och material kring årets julkampanj för klubbkläder med start 25/11.
Kampanjperiod: 25 november – 11 december 2025
Priserna gäller så långt lagret räcker och kan inte kombineras med andra erbjudanden eller rabatter. Priset är inklusive föreningstryck.
Nu ligger både svarta och marinblå hoodtröjor upp i profilen på webben, nedan har du direktlänk och annars surfar man in på www.stadium.se/foreningar och söker upp Sollentuna TK.
https://www.stadium.se/foreningar/2630300
Julen är en lagsport!
Julen handlar om att ge – precis som föreningslivet.
Varför inte ge en julklapp som stärker laget långt bortom planen?
En snygg klubbhoodie är den perfekta gåvan till både spelare, ledare och supportrar.
Nu erbjuder vi er kampanjpris på utvalda hoodies från NIKE
Kampanjperiod: 25 november – 11 december 2025
Priserna gäller så långt lagret räcker och kan inte kombineras med andra erbjudanden eller rabatter. Priset är inklusive föreningstryck.
- 18 sep 2012
Höstens seriespel startar nu på lördag med matcher för herrlaget och Rookielaget.
Herrarna vann division 4 förra året och i år är det division 3 som gäller. Åtta lag ingår i serien och målsättningen är att hänga kvar. I första matchen väntar Linköpings TK på bortaplan på lördag klockan 15.00. Det som står klart i skrivande stund är att Elias Kerem och Simon Bergbom kommer representera STK i två av de tre singlarna. Tredjesingeln och dubbelparet är ännu inte bestämt.
Samma dag som herrarna är i Linköping spelar Rookielaget mot Lidingö TK. Rookieserien är till för spelare födda 2000 och senare och mot Lidingö kommer Celine Bergström, Alina Gustavsson, Erik Larsson och Gustaf Ström spela för STK. Totalt spelas det fyra singlar och två dubblar och matchen går av stapeln i Rackethallen klockan 17.00.
Vi önskar båda lagen lycka till!
Svenska
English